Αποτελέσματα: Ιστορία Flash Fiction (Ενηλίκων 31 ετών και άνω) - 2ος Πανελλήνιος Διαγωνισμός Πεζογραφίας Κέφαλος - ΚΕΦΑΛΟΣ

To Λογοτεχνικό Περιοδικό της Κεφαλονιάς για το βιβλίο, τη λογοτεχνία, την ποίηση, τους λογοτέχνες και τις τέχνες.

ΝΕΕΣ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ

Τετάρτη, 28 Οκτωβρίου 2020

Αποτελέσματα: Ιστορία Flash Fiction (Ενηλίκων 31 ετών και άνω) - 2ος Πανελλήνιος Διαγωνισμός Πεζογραφίας Κέφαλος

 



2ος Πανελλήνιος Διαγωνισμός Πεζογραφίας «ΚΕΦΑΛΟΣ» - Τελικά Αποτελέσματα Κατηγορίας Ιστορίας Flash Fiction Ενηλίκων 31 Ετών Και Άνω


ΒΡΑΒΕΙΑ



Α΄ ΒΡΑΒΕΙΟ ΙΣΤΟΡΙΑ FLASH FICTION ΕΝΗΛΙΚΩΝ 31 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΑΝΩ

Ονοματεπώνυμο διακριθέντα: Στέλλα Κουρμούλη
Τίτλος έργου: Βασιλεία η Εφτάψυχη
Τόπος διαμονής: Νέα Σμύρνη

Β΄ ΒΡΑΒΕΙΟ ΙΣΤΟΡΙΑ FLASH FICTION ΕΝΗΛΙΚΩΝ 31 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΑΝΩ

Ονοματεπώνυμο διακριθέντα: Άννα Λαΐτσα
Τίτλος έργου: Η ζώνη των μαχών
Τόπος διαμονής: Πόρτο Ράφτη

Β΄ ΒΡΑΒΕΙΟ ΙΣΤΟΡΙΑ FLASH FICTION ΕΝΗΛΙΚΩΝ 31 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΑΝΩ

Ονοματεπώνυμο διακριθέντα: Ζωή Κοντόγιαννου
Τίτλος έργου: Το παιδί στον καθρέφτη
Τόπος διαμονής: Αρχάγγελος Ρόδου

Γ΄ ΒΡΑΒΕΙΟ ΙΣΤΟΡΙΑ FLASH FICTION ΕΝΗΛΙΚΩΝ 31 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΑΝΩ

Ονοματεπώνυμο διακριθέντα: Ισίδωρος Μαυρογεώργης
Τίτλος έργου: Άμμος
Τόπος διαμονής: Αθήνα

Γ΄ ΒΡΑΒΕΙΟ ΙΣΤΟΡΙΑ FLASH FICTION ΕΝΗΛΙΚΩΝ 31 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΑΝΩ

Ονοματεπώνυμο διακριθέντα: Διαμάντω Γιασεμίδου
Τίτλος έργου: Ιωάννης
Τόπος διαμονής: Στρόβολος, Λευκωσία, Κύπρος

Γ΄ ΒΡΑΒΕΙΟ ΙΣΤΟΡΙΑ FLASH FICTION ΕΝΗΛΙΚΩΝ 31 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΑΝΩ

Ονοματεπώνυμο διακριθέντα: Ιωάννα Σαμαρά
Τίτλος έργου: Ανανέωση άδειας οδήγησης
Τόπος διαμονής: Πυλαία, Θεσσαλονίκη

Γ΄ ΒΡΑΒΕΙΟ ΙΣΤΟΡΙΑ FLASH FICTION ΕΝΗΛΙΚΩΝ 31 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΑΝΩ

Ονοματεπώνυμο διακριθέντα: Ολυμπία Θεοδοσίου
Τίτλος έργου: Έναστρη συνάντηση
Τόπος διαμονής: Πέραμα


ΕΠΑΙΝΟΙ


1ος ΕΠΑΙΝΟΣ  ΙΣΤΟΡΙΑ FLASH FICTION ΕΝΗΛΙΚΩΝ 31 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΑΝΩ

Ονοματεπώνυμο διακριθέντα: Μαρία Συλαίδη
Τίτλος έργου: Το φως κρυμμένο στο σκοτάδι
Τόπος διαμονής: Καλλιθέα

1ος ΕΠΑΙΝΟΣ  ΙΣΤΟΡΙΑ FLASH FICTION ΕΝΗΛΙΚΩΝ 31 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΑΝΩ

Ονοματεπώνυμο διακριθέντα: Ευαγγελία Λιάπη
Τίτλος έργου: Το όνειρο
Τόπος διαμονής: Πετρούπολη

1ος ΕΠΑΙΝΟΣ  ΙΣΤΟΡΙΑ FLASH FICTION ΕΝΗΛΙΚΩΝ 31 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΑΝΩ

Ονοματεπώνυμο διακριθέντα: Γιώργος Γιάγκος
Τίτλος έργου: Οι Φευγάτες Σκέψεις ενός Παππού
Τόπος διαμονής: Παραλίμνι

2ος ΕΠΑΙΝΟΣ  ΙΣΤΟΡΙΑ FLASH FICTION ΕΝΗΛΙΚΩΝ 31 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΑΝΩ

Ονοματεπώνυμο διακριθέντα: Θάνος Κατσιαβριάς
Τίτλος έργου: Όσο δεν αγάπησε άνθρωπος
Τόπος διαμονής: Σοφάδες

2ος ΕΠΑΙΝΟΣ  ΙΣΤΟΡΙΑ FLASH FICTION ΕΝΗΛΙΚΩΝ 31 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΑΝΩ

Ονοματεπώνυμο διακριθέντα: Ιωάννα Πιτσιλλή
Τίτλος έργου: Ο Στρατηγός
Τόπος διαμονής: Λάρνακα, Κύπρος

2ος ΕΠΑΙΝΟΣ  ΙΣΤΟΡΙΑ FLASH FICTION ΕΝΗΛΙΚΩΝ 31 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΑΝΩ

Ονοματεπώνυμο διακριθέντα: Ξανθίππη Κηπουρίδου
Τίτλος έργου: ΤΟ ΑΓΡΑΦΟ ΒΙΒΛΙΑΡΑΚΙ
Τόπος διαμονής: Κ. Τούμπα, Θεσσαλονίκη

2ος ΕΠΑΙΝΟΣ  ΙΣΤΟΡΙΑ FLASH FICTION ΕΝΗΛΙΚΩΝ 31 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΑΝΩ

Ονοματεπώνυμο διακριθέντα: Μαρία Βίτσα-Σουλιώτη
Τίτλος έργου: ΟΝΕΙΡΟ ΗΤΑΝ
Τόπος διαμονής: Θρακομακεδόνες

2ος ΕΠΑΙΝΟΣ  ΙΣΤΟΡΙΑ FLASH FICTION ΕΝΗΛΙΚΩΝ 31 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΑΝΩ

Ονοματεπώνυμο διακριθέντα: Βελισσαρία Μπαφατάκη
Τίτλος έργου: Το κουραμπιεδάκι
Τόπος διαμονής: Άρτα

3ος ΕΠΑΙΝΟΣ  ΙΣΤΟΡΙΑ FLASH FICTION ΕΝΗΛΙΚΩΝ 31 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΑΝΩ

Ονοματεπώνυμο διακριθέντα: Γιώργος Τζανόπουλος
Τίτλος έργου: Νέαρχος ο Λάτιος
Τόπος διαμονής: Άγιος Νικόλαος Κρήτης

3ος ΕΠΑΙΝΟΣ  ΙΣΤΟΡΙΑ FLASH FICTION ΕΝΗΛΙΚΩΝ 31 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΑΝΩ

Ονοματεπώνυμο διακριθέντα: Αλεξάνδρα Καλούδη
Τίτλος έργου: ΤΟ ΦΙΛΟΔΩΡΗΜΑ
Τόπος διαμονής: Κέρκυρα

3ος ΕΠΑΙΝΟΣ  ΙΣΤΟΡΙΑ FLASH FICTION ΕΝΗΛΙΚΩΝ 31 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΑΝΩ

Ονοματεπώνυμο διακριθέντα: Πάνος Κουμπούρας
Τίτλος έργου: Το αχ και το ωχ της ψυχής
Τόπος διαμονής: Ακράτα Αιγιαλείας

3ος ΕΠΑΙΝΟΣ  ΙΣΤΟΡΙΑ FLASH FICTION ΕΝΗΛΙΚΩΝ 31 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΑΝΩ

Ονοματεπώνυμο διακριθέντα: Βασιλική Δραγούνη
Τίτλος έργου: Το ρολόι
Τόπος διαμονής: Γλυφάδα, Αττική

4ος ΕΠΑΙΝΟΣ  ΙΣΤΟΡΙΑ FLASH FICTION ΕΝΗΛΙΚΩΝ 31 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΑΝΩ

Ονοματεπώνυμο διακριθέντα: Χρυσάνθη Πρωτοψάλτου
Τίτλος έργου: Η καινούργια πατρίδα
Τόπος διαμονής: Μακροχώρι Ημαθίας

4ος ΕΠΑΙΝΟΣ  ΙΣΤΟΡΙΑ FLASH FICTION ΕΝΗΛΙΚΩΝ 31 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΑΝΩ

Ονοματεπώνυμο διακριθέντα: Μαρία Κόνιαρη
Τίτλος έργου: Όλα απ την αρχή ξανά
Τόπος διαμονής: Μοσχάτο

4ος ΕΠΑΙΝΟΣ  ΙΣΤΟΡΙΑ FLASH FICTION ΕΝΗΛΙΚΩΝ 31 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΑΝΩ

Ονοματεπώνυμο διακριθέντα: Ελίνα Σταμπούλη
Τίτλος έργου: Πάλι από την αρχή
Τόπος διαμονής: Παιανία, Αττικής

4ος ΕΠΑΙΝΟΣ  ΙΣΤΟΡΙΑ FLASH FICTION ΕΝΗΛΙΚΩΝ 31 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΑΝΩ

Ονοματεπώνυμο διακριθέντα: Νίκη Σκουτέρη
Τίτλος έργου: Για τη μάνα
Τόπος διαμονής: Πειραιάς

5ος ΕΠΑΙΝΟΣ  ΙΣΤΟΡΙΑ FLASH FICTION ΕΝΗΛΙΚΩΝ 31 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΑΝΩ

Ονοματεπώνυμο διακριθέντα: Μαρία Δριμή
Τίτλος έργου: Αγγελική
Τόπος διαμονής: Νέα Σμύρνη

5ος ΕΠΑΙΝΟΣ  ΙΣΤΟΡΙΑ FLASH FICTION ΕΝΗΛΙΚΩΝ 31 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΑΝΩ

Ονοματεπώνυμο διακριθέντα: Χριστίνα Ζουρίδου
Τίτλος έργου: Η ανάμνηση
Τόπος διαμονής: Θεσσαλονίκη

5ος ΕΠΑΙΝΟΣ  ΙΣΤΟΡΙΑ FLASH FICTION ΕΝΗΛΙΚΩΝ 31 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΑΝΩ

Ονοματεπώνυμο διακριθέντα: Μαρία Λεβέντη-Κληρίδη
Τίτλος έργου: Η καταιγίδα
Τόπος διαμονής: Στρόβολος, Λευκωσία, Κύπρος

5ος ΕΠΑΙΝΟΣ  ΙΣΤΟΡΙΑ FLASH FICTION ΕΝΗΛΙΚΩΝ 31 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΑΝΩ

Ονοματεπώνυμο διακριθέντα: Χρήστος Μαρούλης
Τίτλος έργου: ΦΡΕΑΡ
Τόπος διαμονής: Περιστέρι


ΤΙΜΗΤΙΚΕΣ ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ


ΤΙΜΗΤΙΚΗ ΔΙΑΚΡΙΣΗ  ΙΣΤΟΡΙΑ FLASH FICTION ΕΝΗΛΙΚΩΝ 31 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΑΝΩ

Ονοματεπώνυμο διακριθέντα: Μαρία Μυλονόγλου
Τίτλος έργου: Θάλασσά μου
Τόπος διαμονής: Αγχίαλος Θεσσαλονίκης

ΤΙΜΗΤΙΚΗ ΔΙΑΚΡΙΣΗ  ΙΣΤΟΡΙΑ FLASH FICTION ΕΝΗΛΙΚΩΝ 31 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΑΝΩ

Ονοματεπώνυμο διακριθέντα: Κανελλία Τούντα
Τίτλος έργου: The time traveler
Τόπος διαμονής: Άνω Λιόσια

ΤΙΜΗΤΙΚΗ ΔΙΑΚΡΙΣΗ  ΙΣΤΟΡΙΑ FLASH FICTION ΕΝΗΛΙΚΩΝ 31 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΑΝΩ

Ονοματεπώνυμο διακριθέντα: Ιωάννης Μαρίνος
Τίτλος έργου: ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ΤΟΥ ΠΕΝΗΝΤΑ
Τόπος διαμονής: Τούμπα, Θεσσαλονίκη

ΤΙΜΗΤΙΚΗ ΔΙΑΚΡΙΣΗ  ΙΣΤΟΡΙΑ FLASH FICTION ΕΝΗΛΙΚΩΝ 31 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΑΝΩ

Ονοματεπώνυμο διακριθέντα: Ζωή Καραγεωργίου
Τίτλος έργου: Η μάνα μου
Τόπος διαμονής: Αιγίνιο

ΤΙΜΗΤΙΚΗ ΔΙΑΚΡΙΣΗ  ΙΣΤΟΡΙΑ FLASH FICTION ΕΝΗΛΙΚΩΝ 31 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΑΝΩ

Ονοματεπώνυμο διακριθέντα: Κώστας Μεταλλίδης
Τίτλος έργου: ΔΙΑΜΟΡΦΩΣΗ
Τόπος διαμονής: Θεσσαλονίκη

ΤΙΜΗΤΙΚΗ ΔΙΑΚΡΙΣΗ  ΙΣΤΟΡΙΑ FLASH FICTION ΕΝΗΛΙΚΩΝ 31 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΑΝΩ

Ονοματεπώνυμο διακριθέντα: Αργύρης Κόσκορος
Τίτλος έργου: Θέσπις
Τόπος διαμονής: Κυψέλη

ΤΙΜΗΤΙΚΗ ΔΙΑΚΡΙΣΗ  ΙΣΤΟΡΙΑ FLASH FICTION ΕΝΗΛΙΚΩΝ 31 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΑΝΩ

Ονοματεπώνυμο διακριθέντα: Ερωδίτη Παπαποστόλου
Τίτλος έργου: ΜΑΤΩΜΕΝΟ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟ
Τόπος διαμονής: Μενεμένη, Θεσσαλονίκη

ΤΙΜΗΤΙΚΗ ΔΙΑΚΡΙΣΗ  ΙΣΤΟΡΙΑ FLASH FICTION ΕΝΗΛΙΚΩΝ 31 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΑΝΩ

Ονοματεπώνυμο διακριθέντα: Κωνσταντίνα Χάνου
Τίτλος έργου: Η σακούλα σκουπιδιών
Τόπος διαμονής: Τρίκαλα

ΤΙΜΗΤΙΚΗ ΔΙΑΚΡΙΣΗ  ΙΣΤΟΡΙΑ FLASH FICTION ΕΝΗΛΙΚΩΝ 31 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΑΝΩ

Ονοματεπώνυμο διακριθέντα: Ιωάννα Ζώρζου
Τίτλος έργου: ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΑ Σ’ ΑΓΑΠΩ
Τόπος διαμονής: ΜΑΛΕΣΙΝΑ ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ

ΤΙΜΗΤΙΚΗ ΔΙΑΚΡΙΣΗ  ΙΣΤΟΡΙΑ FLASH FICTION ΕΝΗΛΙΚΩΝ 31 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΑΝΩ

Ονοματεπώνυμο διακριθέντα: Νικόλαος Λυσίκατος
Τίτλος έργου: Υπερηφάνεια και προκατάληψη και αναμνήσεις
Τόπος διαμονής: Καλαμαριά, Θεσσαλονίκη

ΤΙΜΗΤΙΚΗ ΔΙΑΚΡΙΣΗ  ΙΣΤΟΡΙΑ FLASH FICTION ΕΝΗΛΙΚΩΝ 31 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΑΝΩ

Ονοματεπώνυμο διακριθέντα: Χρυσούλα Μάντη
Τίτλος έργου: ΜΠΛΕ ΔΑΝΤΕΛΕΝΙΟ ΜΑΞΙΛΑΡΙ
Τόπος διαμονής: Μελιγαλάς-Μεσσηνίας

ΤΙΜΗΤΙΚΗ ΔΙΑΚΡΙΣΗ  ΙΣΤΟΡΙΑ FLASH FICTION ΕΝΗΛΙΚΩΝ 31 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΑΝΩ

Ονοματεπώνυμο διακριθέντα: Αντώνης Ευθυμίου
Τίτλος έργου: Αναμονή
Τόπος διαμονής: Κυψέλη

ΤΙΜΗΤΙΚΗ ΔΙΑΚΡΙΣΗ  ΙΣΤΟΡΙΑ FLASH FICTION ΕΝΗΛΙΚΩΝ 31 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΑΝΩ

Ονοματεπώνυμο διακριθέντα: Δήμητρα Χατζηκυριακίδου
Τίτλος έργου: Εξ επαφής
Τόπος διαμονής: Αμφίπολη Σερρών

ΤΙΜΗΤΙΚΗ ΔΙΑΚΡΙΣΗ  ΙΣΤΟΡΙΑ FLASH FICTION ΕΝΗΛΙΚΩΝ 31 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΑΝΩ

Ονοματεπώνυμο διακριθέντα: Ιωάννης Μπαχάς
Τίτλος έργου: Ο Φύλακας της Αλυκής
Τόπος διαμονής: Θεσσαλονίκη

ΤΙΜΗΤΙΚΗ ΔΙΑΚΡΙΣΗ  ΙΣΤΟΡΙΑ FLASH FICTION ΕΝΗΛΙΚΩΝ 31 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΑΝΩ

Ονοματεπώνυμο διακριθέντα: Νικολέττα Τρίψα
Τίτλος έργου: Η ΣΧΕΔΙΑ
Τόπος διαμονής: Βαρνάβας

ΤΙΜΗΤΙΚΗ ΔΙΑΚΡΙΣΗ  ΙΣΤΟΡΙΑ FLASH FICTION ΕΝΗΛΙΚΩΝ 31 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΑΝΩ

Ονοματεπώνυμο διακριθέντα: Αικατερίνη Βεργινίδη-Μπούρκουλα
Τίτλος έργου: H Aϊσέ
Τόπος διαμονής: Αθήνα

ΤΙΜΗΤΙΚΗ ΔΙΑΚΡΙΣΗ  ΙΣΤΟΡΙΑ FLASH FICTION ΕΝΗΛΙΚΩΝ 31 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΑΝΩ

Ονοματεπώνυμο διακριθέντα: Κωνσταντίνος Μακρής
Τίτλος έργου: AIDS
Τόπος διαμονής: Επαρχία Λεμεσού, Κύπρος

ΤΙΜΗΤΙΚΗ ΔΙΑΚΡΙΣΗ  ΙΣΤΟΡΙΑ FLASH FICTION ΕΝΗΛΙΚΩΝ 31 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΑΝΩ

Ονοματεπώνυμο διακριθέντα: Στέλλα Φραντζή
Τίτλος έργου: ΣΤΟ ΠΗΓΑΔΙ
Τόπος διαμονής: Μοσχάτο



***Τα έργα, τα οποία δεν διακρίθηκαν, θα λάβουν Τιμητικό Έπαινο Συμμετοχής. Οι αποστολές των διπλωμάτων θα πραγματοποιηθεί μετά το πέρας ανακοίνωσης των αποτελεσμάτων όλων των ειδών.


ΚΡΙΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ


1. Νατάσα Θάνου - Συγγραφέας Παιδικής Λογοτεχνίας, Ποιήτρια
2. Τάσος Μιχαηλίδης - Μεταδιδακτορικός ερευνητής 
Νεοελληνικής Φιλολογίας ΕΚΠΑ, Εκπαιδευτικός Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, Λογοτέχνης.
3. Λεόντιος Πετμεζάς - Σύγχρονος θεωρητικός, ιστορικός τέχνης, βιβλιοκριτικός, συγγραφέας και δημοσιογράφος
4. Σοφία Σκλείδα - Διδάκτωρ Συγκριτικής Παιδαγωγικής, Υποψήφια Μεταδιδάκτορας Θεολογικής Σχολής Πανεπιστημίου Αθηνών, Λογοτέχνιδα
5. Μαρία Χάλκου - Διδάκτωρ Μαθηματικών Πανεπιστημίου Αθηνών, Λογοτέχνιδα
6. Eufemia Attanasi - Φιλόλογος από το Soleto (Lecce, Italia)



Ο ΕΚΔΟΤΗΣ

Πλούταρχος 

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

Περιμένουμε τις απόψεις σας!