Αποτελέσματα: Ιστορία Flash Fiction (Νέων 18 έως 30 ετών) - 2ος Πανελλήνιος Διαγωνισμός Πεζογραφίας Κέφαλος - ΚΕΦΑΛΟΣ

To Λογοτεχνικό Περιοδικό της Κεφαλονιάς για το βιβλίο, τη λογοτεχνία, την ποίηση, τους λογοτέχνες και τις τέχνες.

ΝΕΕΣ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ

Δευτέρα, 26 Οκτωβρίου 2020

Αποτελέσματα: Ιστορία Flash Fiction (Νέων 18 έως 30 ετών) - 2ος Πανελλήνιος Διαγωνισμός Πεζογραφίας Κέφαλος

 



2ος Πανελλήνιος Διαγωνισμός Πεζογραφίας «ΚΕΦΑΛΟΣ» - Τελικά Αποτελέσματα Κατηγορίας Ιστορίας Flash Fiction Νέων 18-30 Ετών


ΒΡΑΒΕΙΑ



Α΄ ΒΡΑΒΕΙΟ ΙΣΤΟΡΙΑ FLASH FICTION ΝΕΩΝ 18-30 ΕΤΩΝ

Ονοματεπώνυμο διακριθέντα: Παναγιώτα Γιαννούλη
Τίτλος έργου: Συνάντηση-Οδός Ιπποκράτους
Τόπος διαμονής: Περιστέρι Αττικής

Β΄ ΒΡΑΒΕΙΟ ΙΣΤΟΡΙΑ FLASH FICTION ΝΕΩΝ 18-30 ΕΤΩΝ

Ονοματεπώνυμο διακριθέντα: Πανωραία Χριστοπούλου
Τίτλος έργου: Ξένη προδοσία
Τόπος διαμονής: Αίγιο

Γ΄ ΒΡΑΒΕΙΟ ΙΣΤΟΡΙΑ FLASH FICTION ΝΕΩΝ 18-30 ΕΤΩΝ

Ονοματεπώνυμο διακριθέντα: Ελένη Ασλανίδου
Τίτλος έργου: Η κατάρα είναι δική σου
Τόπος διαμονής: Πτολεμαίδα

Γ΄ ΒΡΑΒΕΙΟ ΙΣΤΟΡΙΑ FLASH FICTION ΝΕΩΝ 18-30 ΕΤΩΝ

Ονοματεπώνυμο διακριθέντα: Αργύρης Φυτάκης
Τίτλος έργου: Μέρα γιορτής
Τόπος διαμονής: Εράτυρα Κοζάνης


ΕΠΑΙΝΟΙ


1ος ΕΠΑΙΝΟΣ  ΙΣΤΟΡΙΑ FLASH FICTION ΝΕΩΝ 18-30 ΕΤΩΝ

Ονοματεπώνυμο διακριθέντα: Μαρίνα Παπαδοπούλου
Τίτλος έργου: Χρόνος υποκειμενικός
Τόπος διαμονής: Μαρίνα Νάουσας Ημαθίας

2ος ΕΠΑΙΝΟΣ  ΙΣΤΟΡΙΑ FLASH FICTION ΝΕΩΝ 18-30 ΕΤΩΝ

Ονοματεπώνυμο διακριθένταΑλέξανδρος Γκώγκος
Τίτλος έργου: Χαρούμενη οικογένεια
Τόπος διαμονής: Λαμία

3ος ΕΠΑΙΝΟΣ  ΙΣΤΟΡΙΑ FLASH FICTION ΝΕΩΝ 18-30 ΕΤΩΝ

Ονοματεπώνυμο διακριθέντα: Ιωάννης Γκουγκουγιάννης
Τίτλος έργου: Σκοπιά
Τόπος διαμονής: Αθήνα

3ος ΕΠΑΙΝΟΣ  ΙΣΤΟΡΙΑ FLASH FICTION ΝΕΩΝ 18-30 ΕΤΩΝ

Ονοματεπώνυμο διακριθέντα: Χριστιάνα Καπάι
Τίτλος έργου: Άτιτλο
Τόπος διαμονής: Βάρκιζα

4ος ΕΠΑΙΝΟΣ  ΙΣΤΟΡΙΑ FLASH FICTION ΝΕΩΝ 18-30 ΕΤΩΝ

Ονοματεπώνυμο διακριθέντα: Παναγιώτα Καραχάλιου
Τίτλος έργου: Ακάλυπτο Σάβανο
Τόπος διαμονής: Βύρωνας

5ος ΕΠΑΙΝΟΣ  ΙΣΤΟΡΙΑ FLASH FICTION ΝΕΩΝ 18-30 ΕΤΩΝ

Ονοματεπώνυμο διακριθέντα: Ανδρέας Παλαιολόγος
Τίτλος έργου: Ο χορός των λουλουδιών
Τόπος διαμονής: Μέση Αγυϊά, Πάτρα


ΤΙΜΗΤΙΚΕΣ ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ


ΤΙΜΗΤΙΚΗ ΔΙΑΚΡΙΣΗ  ΙΣΤΟΡΙΑ FLASH FICTION ΝΕΩΝ 18-30 ΕΤΩΝ

Ονοματεπώνυμο διακριθέντα: Σπυριδούλα Γεωργοκίτσου
Τίτλος έργου: Άτιτλο
Τόπος διαμονής: Πρέβεζα

ΤΙΜΗΤΙΚΗ ΔΙΑΚΡΙΣΗ  ΙΣΤΟΡΙΑ FLASH FICTION ΝΕΩΝ 18-30 ΕΤΩΝ

Ονοματεπώνυμο διακριθέντα: Χριστίνα Γαϊτατζή
Τίτλος έργου: ΜΙΑ ΣΑΚΑΤΕΜΕΝΗ ΝΥΧΤΑ ΤΟΥ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ
Τόπος διαμονής: ;



***Τα έργα, τα οποία δεν διακρίθηκαν, θα λάβουν Τιμητικό Έπαινο Συμμετοχής. Οι αποστολές των διπλωμάτων θα πραγματοποιηθεί μετά το πέρας ανακοίνωσης των αποτελεσμάτων όλων των ειδών.


ΚΡΙΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ


1. Νατάσα Θάνου - Συγγραφέας Παιδικής Λογοτεχνίας, Ποιήτρια
2. Τάσος Μιχαηλίδης - Μεταδιδακτορικός ερευνητής 
Νεοελληνικής Φιλολογίας ΕΚΠΑ, Εκπαιδευτικός Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, Λογοτέχνης.
3. Λεόντιος Πετμεζάς - Σύγχρονος θεωρητικός, ιστορικός τέχνης, βιβλιοκριτικός, συγγραφέας και δημοσιογράφος
4. Σοφία Σκλείδα - Διδάκτωρ Συγκριτικής Παιδαγωγικής, Υποψήφια Μεταδιδάκτορας Θεολογικής Σχολής Πανεπιστημίου Αθηνών, Λογοτέχνιδα
5. Μαρία Χάλκου - Διδάκτωρ Μαθηματικών Πανεπιστημίου Αθηνών, Λογοτέχνιδα
6. Eufemia Attanasi - Φιλόλογος από το Soleto (Lecce, Italia)



Ο ΕΚΔΟΤΗΣ

Πλούταρχος 

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

Περιμένουμε τις απόψεις σας!