1ος Πανελλήνιος Διαγωνισμός Πεζογραφίας «ΚΕΦΑΛΟΣ» - Αποτελέσματα Κατηγορίας Φανταστικού Διηγήματος Νέων - ΚΕΦΑΛΟΣ

To Λογοτεχνικό Περιοδικό της Κεφαλονιάς για το βιβλίο, τη λογοτεχνία, την ποίηση, τους λογοτέχνες και τις τέχνες.

ΝΕΕΣ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ

Σάββατο, 21 Σεπτεμβρίου 2019

1ος Πανελλήνιος Διαγωνισμός Πεζογραφίας «ΚΕΦΑΛΟΣ» - Αποτελέσματα Κατηγορίας Φανταστικού Διηγήματος Νέων



1ος Πανελλήνιος Διαγωνισμός Πεζογραφίας «ΚΕΦΑΛΟΣ» - Τελικά Αποτελέσματα Κατηγορίας «Φανταστικό Διήγημα» Νέων


ΒΡΑΒΕΙΑ


Α΄ ΒΡΑΒΕΙΟ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟΥ ΔΙΗΓΗΜΑΤΟΣ ΝΕΩΝ

Ονοματεπώνυμο διακριθέντα: Γιώργος Ρόγγας
Τίτλος έργου: Σκάψε Σαμ, σκάψε
Τόπος διαμονής: Αθήνα

Β΄ ΒΡΑΒΕΙΟ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟΥ ΔΙΗΓΗΜΑΤΟΣ ΝΕΩΝ

Ονοματεπώνυμο διακριθέντα: Ευάγγελος Γιατρούτσικος-Πράττος
Τίτλος έργου: Μέσα στην καρδιά των Χριστουγέννων
Τόπος διαμονής: Αθήνα

Γ΄ ΒΡΑΒΕΙΟ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟΥ ΔΙΗΓΗΜΑΤΟΣ ΝΕΩΝ

Ονοματεπώνυμο διακριθέντα: Πολυξένη Ζαρκαδούλα
Τίτλος έργου: Υπάρχουν γοργόνες;
Τόπος διαμονής: Αθήνα

ΕΠΑΙΝΟΙ



1ος ΕΠΑΙΝΟΣ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟΥ ΔΙΗΓΗΜΑΤΟΣ ΝΕΩΝ

Ονοματεπώνυμο διακριθέντα: Γιώργος Δόλγυρας
Τίτλος έργου: Θηλιά
Τόπος διαμονής: Συκιές Θεσσαλονίκης 

2ος ΕΠΑΙΝΟΣ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟΥ ΔΙΗΓΗΜΑΤΟΣ ΝΕΩΝ

Ονοματεπώνυμο διακριθέντα: Παναγιώτης Λώλος
Τίτλος έργου: Η πρόταση
Τόπος διαμονής: Αθήνα 

2ος ΕΠΑΙΝΟΣ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟΥ ΔΙΗΓΗΜΑΤΟΣ ΝΕΩΝ

Ονοματεπώνυμο διακριθέντα: Ιωάννης Δρόσος
Τίτλος έργου: Είναι παράξενα τα αγγλικά σπίτια 
Τόπος διαμονής: Πειραιάς

3ος ΕΠΑΙΝΟΣ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟΥ ΔΙΗΓΗΜΑΤΟΣ ΝΕΩΝ

Ονοματεπώνυμο διακριθέντα: Λεώνη Λιαράκου
Τίτλος έργου: Τα τριαντάφυλλα του βουνού
Τόπος διαμονής: Πειραιάς

3ος ΕΠΑΙΝΟΣ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟΥ ΔΙΗΓΗΜΑΤΟΣ ΝΕΩΝ

Ονοματεπώνυμο διακριθέντα: Χρήστος Κορφοξυλιώτης
Τίτλος έργου: Πολυτεχνείο 2057
Τόπος διαμονής: Αθήνα


4ος ΕΠΑΙΝΟΣ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟΥ ΔΙΗΓΗΜΑΤΟΣ ΝΕΩΝ

Ονοματεπώνυμο διακριθέντα: Έλενα Στεργιοπούλου
Τίτλος έργου: Η ημέρα που ωρίμασαν οι φράουλες
Τόπος διαμονής: Αθήνα

5ος ΕΠΑΙΝΟΣ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟΥ ΔΙΗΓΗΜΑΤΟΣ ΝΕΩΝ

Ονοματεπώνυμο διακριθέντα: Λένα Πυλιανίδου 
Τίτλος έργου: Απρόσκλητος

Τόπος διαμονής: Σέρρες


ΤΙΜΗΤΙΚΕΣ ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ



ΤΙΜΗΤΙΚΗ ΔΙΑΚΡΙΣΗ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟΥ ΔΙΗΓΗΜΑΤΟΣ ΝΕΩΝ

Ονοματεπώνυμο διακριθέντα: Άρτεμις Ζαχαράκη
Τίτλος έργου: Τυχεροί
Τόπος διαμονής: Αθήνα 

ΤΙΜΗΤΙΚΗ ΔΙΑΚΡΙΣΗ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟΥ ΔΙΗΓΗΜΑΤΟΣ ΝΕΩΝ

Ονοματεπώνυμο διακριθέντα: Μαρία Χωλίδη
Τίτλος έργου: Δυστοπία
Τόπος διαμονής: Χίος

ΤΙΜΗΤΙΚΗ ΔΙΑΚΡΙΣΗ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟΥ ΔΙΗΓΗΜΑΤΟΣ ΝΕΩΝ

Ονοματεπώνυμο διακριθέντα: Λεωνίδας Βυζάς-Ασημακόπουλος
Τίτλος έργου:  Ο πρίγκιπας 
Τόπος διαμονής: Αθήνα

ΤΕΛΕΤΗ ΑΠΟΝΟΜΗΣ



Ημερομηνία: Σάββατο 2 Νοεμβρίου
Ώρα 18:00 μ.μ.
Χώρος: Εταιρία Ελλήνων Λογοτεχνών
Διεύθυνση: Ακαδημίας & Γεωρ. Γενναδίου 8, Αθήνα


ΚΡΙΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΜΑΘΗΤΩΝ ΕΩΣ 18 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΝΕΩΝ ΕΩΣ 30 ΕΤΩΝ


1. Σμαραγδή Μητροπούλου - Καθηγήτρια Μέσης Εκπαίδευσης, Λογοτέχνιδα
2. Σπύρος Κοπανιτσάνος - Θεατρολόγος, Συγγραφέας
3. Έλενα Λιάτου - Εκπαιδευτικός, Συγγραφέας
4. Φίλιππος Φιλίππου - Κλινικός Εκπαιδευτής Φοιτητών Νοσηλευτικής, Συγγραφέας
5. Σοφία Σκλείδα - Διδάκτωρ Συγκριτικής Παιδαγωγικής, Υποψήφια Μεταδιδάκτορας Θεολογικής Σχολής Πανεπιστημίου Αθηνών, Λογοτέχνιδα
6. Χαρά Χρυσάφη - Συγγραφέας, Εκπαιδευτικός
7. Βίκυ Δρακουλαράκου - Λογοτέχνιδα
8. Πάνος Κουμπούρας - Φιλόλογος, Λογοτέχνης


Οι ΕΚΔΟΤΕΣ

Πλούταρχος Πάστρας 
Φιλόλογος-Λογοτέχνης-Δημοσιογράφος 


&

Αντωνία Σαμόλη
Λογοτέχνιδα

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

Περιμένουμε τις απόψεις σας!