Αποτελέσματα: Ιστορία Flash Fiction (Μαθητών Γυμνασίου-Λυκείου) - 2ος Πανελλήνιος Διαγωνισμός Πεζογραφίας Κέφαλος - ΚΕΦΑΛΟΣ

To Λογοτεχνικό Περιοδικό της Κεφαλονιάς για το βιβλίο, τη λογοτεχνία, την ποίηση, τους λογοτέχνες και τις τέχνες.

ΝΕΕΣ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ

Δευτέρα, 2 Νοεμβρίου 2020

Αποτελέσματα: Ιστορία Flash Fiction (Μαθητών Γυμνασίου-Λυκείου) - 2ος Πανελλήνιος Διαγωνισμός Πεζογραφίας Κέφαλος

  



2ος Πανελλήνιος Διαγωνισμός Πεζογραφίας «ΚΕΦΑΛΟΣ» - Τελικά Αποτελέσματα Κατηγορίας Ιστορία Flash Fiction Μαθητών Γυμνασίου-Λυκείου


ΒΡΑΒΕΙΑ



Α΄ ΒΡΑΒΕΙΟ ΙΣΤΟΡΙΑΣ FLASH FICTION ΜΑΘΗΤΩΝ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ-ΛΥΚΕΙΟΥ

Ονοματεπώνυμο διακριθέντα: Νίκος Μικελάκης
Τίτλος έργου: ΕΛΛΗΝΙΔΑ ΣΚΛΑΒΑ
Τόπος διαμονής: Γέρακας

Β΄ ΒΡΑΒΕΙΟ ΙΣΤΟΡΙΑΣ FLASH FICTION ΜΑΘΗΤΩΝ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ-ΛΥΚΕΙΟΥ

Ονοματεπώνυμο διακριθέντα: Γιώργος Δημητρίου
Τίτλος έργου: 480 π.Χ.
Τόπος διαμονής: Νίκαια

Γ΄ ΒΡΑΒΕΙΟ ΙΣΤΟΡΙΑΣ FLASH FICTION ΜΑΘΗΤΩΝ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ-ΛΥΚΕΙΟΥ

Ονοματεπώνυμο διακριθέντα: Ελένη Ασλανίδου
Τίτλος έργου: Βοήθεια
Τόπος διαμονής: Πτολεμαίδα

Γ΄ ΒΡΑΒΕΙΟ ΙΣΤΟΡΙΑΣ FLASH FICTION ΜΑΘΗΤΩΝ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ-ΛΥΚΕΙΟΥ

Ονοματεπώνυμο διακριθέντα: Σοφία Γκέργκι
Τίτλος έργου: Eλπίδα
Τόπος διαμονής: Πρέβεζα


ΕΠΑΙΝΟΙ


1ος ΕΠΑΙΝΟΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ FLASH FICTION ΜΑΘΗΤΩΝ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ-ΛΥΚΕΙΟΥ

Ονοματεπώνυμο διακριθέντα: Ιμπέρια Μποζίκη
Τίτλος έργου: Σπάζοντας τη σιωπή
Τόπος διαμονής: Ζάκυνθος, Λιθακιά

1ος ΕΠΑΙΝΟΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ FLASH FICTION ΜΑΘΗΤΩΝ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ-ΛΥΚΕΙΟΥ

Ονοματεπώνυμο διακριθέντα: Ορέστης Ζήσης
Τίτλος έργου: Γιατί;
Τόπος διαμονής: Πρέβεζα

2ος ΕΠΑΙΝΟΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ FLASH FICTION ΜΑΘΗΤΩΝ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ-ΛΥΚΕΙΟΥ

Ονοματεπώνυμο διακριθέντα: Σταυρίνα Γιακουμή
Τίτλος έργου: Οι δύο ζωές
Τόπος διαμονής: Πρέβεζα

2ος ΕΠΑΙΝΟΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ FLASH FICTION ΜΑΘΗΤΩΝ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ-ΛΥΚΕΙΟΥ

Ονοματεπώνυμο διακριθέντα: Ελένη Μαρία Μάρκου
Τίτλος έργου:  Ανάγκη για ευτυχία
Τόπος διαμονής: Κύμη Ευβοίας

3ος ΕΠΑΙΝΟΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ FLASH FICTION ΜΑΘΗΤΩΝ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ-ΛΥΚΕΙΟΥ

Ονοματεπώνυμο διακριθέντα: Νέμεσις Γιαννούλη
Τίτλος έργου: Άτιτλο
Τόπος διαμονής: Πρέβεζα

4ος ΕΠΑΙΝΟΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ FLASH FICTION ΜΑΘΗΤΩΝ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ-ΛΥΚΕΙΟΥ

Ονοματεπώνυμο διακριθέντα: Δήμητρα Νάνου
Τίτλος έργου: Γιατί;
Τόπος διαμονής: Πρέβεζα

4ος ΕΠΑΙΝΟΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ FLASH FICTION ΜΑΘΗΤΩΝ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ-ΛΥΚΕΙΟΥ

Ονοματεπώνυμο διακριθέντα: Μαρίνα Παπανικολάου
Τίτλος έργου: Μεταξύ ουρανού και γης
Τόπος διαμονής: Λάρισα

5ος ΕΠΑΙΝΟΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ FLASH FICTION ΜΑΘΗΤΩΝ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ-ΛΥΚΕΙΟΥ

Ονοματεπώνυμο διακριθέντα: Ορφέας Σίντος
Τίτλος έργου: Ο τελευταίος
Τόπος διαμονής: ;


ΤΙΜΗΤΙΚΕΣ ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ


ΤΙΜΗΤΙΚΗ ΔΙΑΚΡΙΣΗ ΙΣΤΟΡΙΑΣ FLASH FICTION ΜΑΘΗΤΩΝ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ-ΛΥΚΕΙΟΥ

Ονοματεπώνυμο διακριθέντα: Παναγιώτης Καραμπότσης
Τίτλος έργου: Άτιτλο
Τόπος διαμονής: Πρέβεζα

ΤΙΜΗΤΙΚΗ ΔΙΑΚΡΙΣΗ ΙΣΤΟΡΙΑΣ FLASH FICTION ΜΑΘΗΤΩΝ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ-ΛΥΚΕΙΟΥ

Ονοματεπώνυμο διακριθέντα: Χριστιάνα Μαρία Πάτση
Τίτλος έργου: Ένα δευτερόλεπτο
Τόπος διαμονής: Ρόδος

ΤΙΜΗΤΙΚΗ ΔΙΑΚΡΙΣΗ ΙΣΤΟΡΙΑΣ FLASH FICTION ΜΑΘΗΤΩΝ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ-ΛΥΚΕΙΟΥ

Ονοματεπώνυμο διακριθέντα: Ευθύμιος Ραφαήλ Αγγελής
Τίτλος έργου: Κυκλικό πισωγύρισμα
Τόπος διαμονής: Αιγάλεω


***Τα έργα, τα οποία δεν διακρίθηκαν, θα λάβουν Τιμητικό Έπαινο Συμμετοχής. Οι αποστολές των διπλωμάτων θα πραγματοποιηθεί μετά το πέρας ανακοίνωσης των αποτελεσμάτων όλων των ειδών.


ΚΡΙΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ


1. Νατάσα Θάνου - Συγγραφέας Παιδικής Λογοτεχνίας, Ποιήτρια
2. Τάσος Μιχαηλίδης - Μεταδιδακτορικός ερευνητής 
Νεοελληνικής Φιλολογίας ΕΚΠΑ, Εκπαιδευτικός Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, Λογοτέχνης.
3. Λεόντιος Πετμεζάς - Σύγχρονος θεωρητικός, ιστορικός τέχνης, βιβλιοκριτικός, συγγραφέας και δημοσιογράφος
4. Σοφία Σκλείδα - Διδάκτωρ Συγκριτικής Παιδαγωγικής, Υποψήφια Μεταδιδάκτορας Θεολογικής Σχολής Πανεπιστημίου Αθηνών, Λογοτέχνιδα
5. Μαρία Χάλκου - Διδάκτωρ Μαθηματικών Πανεπιστημίου Αθηνών, Λογοτέχνιδα
6. Eufemia Attanasi - Φιλόλογος από το Soleto (Lecce, Italia)



Ο ΕΚΔΟΤΗΣ

Πλούταρχος Πάστρας

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

Περιμένουμε τις απόψεις σας!