Αποτελέσματα: Ιστορία Flash Fiction (Μαθητών Δημοτικού) - 2ος Πανελλήνιος Διαγωνισμός Πεζογραφίας Κέφαλος - ΚΕΦΑΛΟΣ

To Λογοτεχνικό Περιοδικό της Κεφαλονιάς για το βιβλίο, τη λογοτεχνία, την ποίηση, τους λογοτέχνες και τις τέχνες.

ΝΕΕΣ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ

Σάββατο, 31 Οκτωβρίου 2020

Αποτελέσματα: Ιστορία Flash Fiction (Μαθητών Δημοτικού) - 2ος Πανελλήνιος Διαγωνισμός Πεζογραφίας Κέφαλος

 



2ος Πανελλήνιος Διαγωνισμός Πεζογραφίας «ΚΕΦΑΛΟΣ» - Τελικά Αποτελέσματα Κατηγορίας Ιστορία Flash Fiction Μαθητών Δημοτικού


ΒΡΑΒΕΙΑ



Α΄ ΒΡΑΒΕΙΟ ΙΣΤΟΡΙΑ FLASH FICTION ΜΑΘΗΤΩΝ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ

Ονοματεπώνυμο διακριθέντα: Αποστολία Κατσαβούνη
Τίτλος έργου: Ο αδέσποτος Σπάρκι
Τόπος διαμονής: Σέρρες

Α΄ ΒΡΑΒΕΙΟ ΙΣΤΟΡΙΑ FLASH FICTION ΜΑΘΗΤΩΝ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ

Ονοματεπώνυμο διακριθέντα: Χριστίνα Βασιλάκη
Τίτλος έργου: COVID-19: Νέα απειλή
Τόπος διαμονής: Μαρκόπουλο

Β΄ ΒΡΑΒΕΙΟ ΙΣΤΟΡΙΑ FLASH FICTION ΜΑΘΗΤΩΝ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ

Ονοματεπώνυμο διακριθέντα: Μελίνα Μπελίδου
Τίτλος έργου: Αβυσσαλέα κύματα
Τόπος διαμονής: Πόρτο Ράφτη

Β΄ ΒΡΑΒΕΙΟ ΙΣΤΟΡΙΑ FLASH FICTION ΜΑΘΗΤΩΝ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ

Ονοματεπώνυμο διακριθέντα: Νικόλας Ντοντόρος
Τίτλος έργου: Το παιδί απ’ την Συρία
Τόπος διαμονής: Πρέβεζα

Γ΄ ΒΡΑΒΕΙΟ ΙΣΤΟΡΙΑ FLASH FICTION ΜΑΘΗΤΩΝ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ

Ονοματεπώνυμο διακριθέντα: Σοφία Ράικου
Τίτλος έργου: Το ταξίδι της φαντασίας
Τόπος διαμονής: Λαγονήσι

Γ΄ ΒΡΑΒΕΙΟ ΙΣΤΟΡΙΑ FLASH FICTION ΜΑΘΗΤΩΝ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ

Ονοματεπώνυμο διακριθέντα: Ίριδα Δρούτσα
Τίτλος έργου: Μαγεία
Τόπος διαμονής: Μαρκόπουλο-Πόρτο Ράφτη


ΕΠΑΙΝΟΙ


1ος ΕΠΑΙΝΟΣ ΙΣΤΟΡΙΑ FLASH FICTION ΜΑΘΗΤΩΝ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ

Ονοματεπώνυμο διακριθέντα: Κωνσταντίνος Ζήσης
Τίτλος έργου: Όλοι είναι διαφορετικοί
Τόπος διαμονής: 
Ίλιον Αττικής

1ος ΕΠΑΙΝΟΣ ΙΣΤΟΡΙΑ FLASH FICTION ΜΑΘΗΤΩΝ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ

Ονοματεπώνυμο διακριθέντα: Χρύσα Μπακιρτζή
Τίτλος έργου: Ένα εγκαταλελειμένο λιμάνι
Τόπος διαμονής: Μαρκόπουλο-Πόρτο Ράφτη

2ος ΕΠΑΙΝΟΣ ΙΣΤΟΡΙΑ FLASH FICTION ΜΑΘΗΤΩΝ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ

Ονοματεπώνυμο διακριθέντα: Ηλέκτρα Λυμπινάκη
Τίτλος έργου: Το κουτί του μέλλοντος
Τόπος διαμονής: Λενταριανά Χανιά

3ος ΕΠΑΙΝΟΣ ΙΣΤΟΡΙΑ FLASH FICTION ΜΑΘΗΤΩΝ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ

Ονοματεπώνυμο διακριθέντα: Ιωάννα Σπυρονίκου
Τίτλος έργου: Η παρεξήγηση
Τόπος διαμονής: Λαύριο

3ος ΕΠΑΙΝΟΣ ΙΣΤΟΡΙΑ FLASH FICTION ΜΑΘΗΤΩΝ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ

Ονοματεπώνυμο διακριθέντα: Νικολέττα Ράικου
Τίτλος έργου: Ψάχνω τη χαρά
Τόπος διαμονής: Λαγονήσι



***Τα έργα, τα οποία δεν διακρίθηκαν, θα λάβουν Τιμητικό Έπαινο Συμμετοχής. Οι αποστολές των διπλωμάτων θα πραγματοποιηθεί μετά το πέρας ανακοίνωσης των αποτελεσμάτων όλων των ειδών.


ΚΡΙΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ


1. Νατάσα Θάνου - Συγγραφέας Παιδικής Λογοτεχνίας, Ποιήτρια
2. Τάσος Μιχαηλίδης - Μεταδιδακτορικός ερευνητής 
Νεοελληνικής Φιλολογίας ΕΚΠΑ, Εκπαιδευτικός Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, Λογοτέχνης.
3. Λεόντιος Πετμεζάς - Σύγχρονος θεωρητικός, ιστορικός τέχνης, βιβλιοκριτικός, συγγραφέας και δημοσιογράφος
4. Σοφία Σκλείδα - Διδάκτωρ Συγκριτικής Παιδαγωγικής, Υποψήφια Μεταδιδάκτορας Θεολογικής Σχολής Πανεπιστημίου Αθηνών, Λογοτέχνιδα
5. Μαρία Χάλκου - Διδάκτωρ Μαθηματικών Πανεπιστημίου Αθηνών, Λογοτέχνιδα
6. Eufemia Attanasi - Φιλόλογος από το Soleto (Lecce, Italia)



Ο ΕΚΔΟΤΗΣ

Πλούταρχος Πάστρας 

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

Περιμένουμε τις απόψεις σας!