ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 3ου ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΕΠΟΚ - ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ: Ζωγραφική - Φωτογραφία - Αγιογραφία - ΚΕΦΑΛΟΣ

To Λογοτεχνικό Περιοδικό της Κεφαλονιάς για το βιβλίο, τη λογοτεχνία, την ποίηση, τους λογοτέχνες και τις τέχνες.

ΝΕΕΣ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ

Κυριακή, 27 Μαΐου 2018

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 3ου ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΕΠΟΚ - ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ: Ζωγραφική - Φωτογραφία - Αγιογραφία




O Ελληνικός Πολιτιστικός Όμιλος Κυπρίων Ελλάδας ανακοινώνει τα αποτελέσματα του 3oυ Παγκόσμιου Καλλιτεχνικού  Διαγωνισμού στις κατηγορίες ΖΩΓΡΑΦΙΚΗ, ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ και ΑΓΙΟΓΡΑΦΙΑ και διαβιβάζει τα συγχαρητήριά του στους βραβευμένους.  Σας γνωστοποιούμε ότι η απονομή θα πραγματοποιηθεί μέσα Ιουνίου, ημερομηνία που θα ανακοινωθεί εντός της ερχόμενης εβδομάδας.   Σας ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!
Πληροφορίες στα κάτωθι τηλέφωνα και email:
κ.Ηρακλή Ζαχαριάδη, Πρόεδρο  6937554184  -  Εmail: kypriakosellinismos@yahoo.gr
κ.Τζούλια Πουλημενάκου, Αντιπρόεδρο 6980721418  - Εmail: jouliapoul@yahoo.gr


ΚΡΙΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ:
ΒΑΣΙΛΗΣ ΒΑΓΙΑΝΝΗΣ, ΒΑΣΙΛΗΣ ΣΩΤΗΡΙΟΥ, ΜΑΪΚ ΤΖΑΜΑΛΗΣ

ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΥΠΡΙΩΝ ΕΛΛΑΔΑΣ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 3ου ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΥ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗ

Α΄ΒΡΑΒΕΙΟ
ΣΤΟΝ ΒΑΣΙΛΕΙΟ ΜΟΣΧΟΥ (ΑΘΗΝΑ)
ΓΙΑ ΤΟ ΕΡΓΟ ΤΟΥ«Η ΠΡΟΣΕΥΧΗ»


Α΄ΒΡΑΒΕΙΟ
ΣΤΗ ΜΑΓΔΑΛΗΝΗ ΚΑΛΥΒΑ (ΑΘΗΝΑ)
ΓΙΑ ΤΟ ΕΡΓΟ ΤΗΣ«ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΕΜΟΥ»


Α΄ΒΡΑΒΕΙΟ
ΣΤΟΝ ΚΩΣΤΑ ΚΑΛΕΝΤΖΗ (ΑΘΗΝΑ)
ΓΙΑ ΤΟ ΕΡΓΟ ΤΟΥ«ΑΤΕΝΙΖΟΝΤΑΣ ΤΟ ΦΩΣ»


Α΄ ΒΡΑΒΕΙΟ ΣΤΗΝ ΤΕΧΝΗ ΤΗΣ ΠΥΡΟΓΡΑΦΙΑΣ
ΣΤΗ ΦΛΩΡΑ ΜΑΤΤΕ (ΑΘΗΝΑ)
ΓΙΑ ΤΟ ΕΡΓΟ ΤΗΣ
«ΕΥΑΓΟΡΑΣ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙΔΗΣ-ΚΥΠΡΙΟΣ ΗΡΩΑΣ»


Α΄ΒΡΑΒΕΙΟ ΟΜΑΔΙΚΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ (ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ-ΚΥΠΡΟΣ)
ΣΤΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΣ ΜΑΡΙΝΟ ΓΙΑΝΝΑΡΑ
ΜΑΡΙΑ-ΑΝΤΡΙΑ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΜΑΡΙΑ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ
ΕΛΕΝΑ ΚΡΗΤΙΚΟΥ
ΡΑΦΑΕΛΛΑ ΓΙΑΝΝΑΡΑ
ΑΝΤΡΟΥΛΑ ΠΙΤΣΙΛΟΥ
ΜΑΡΙΑ ΚΑΛΟΥΔΗ
ΓΙΑ ΤΟ ΕΡΓΟ ΤΟΥΣ
«Ο ΣΥΛΛΟΓΙΣΜΟΣ ΕΝΟΣ ΗΡΩΑ»


Β΄ΒΡΑΒΕΙΟ
ΣΤΗΝ ΚΑΙΤΗ ΚΟΥΜΑΝΙΔΟΥ (ΑΘΗΝΑ)
ΓΙΑ ΤΟ ΕΡΓΟ ΤΗΣ «ΔΕΝ ΜΕ ΑΚΟΥΣΕ!»


Β΄ΒΡΑΒΕΙΟ
ΣΤΗΝ ΕΛΕΝΗ ΑΡΔΑΒΑΝΗ (ΑΘΗΝΑ)
ΓΙΑ ΤΟ ΕΡΓΟ ΤΗΣ «Ο ΣΚΕΠΤΟΜΕΝΟΣ»


Β΄ΒΡΑΒΕΙΟ
ΣΤΟΝ ΦΙΛΙΠΠΟ ΦΙΛΙΠΠΟΥ (ΛΕΥΚΩΣΙΑ-ΚΥΠΡΟΣ)
ΓΙΑ ΤΟ ΕΡΓΟ ΤΟΥ «ΓΥΝΑΙΚΕΣ»


Β΄ΒΡΑΒΕΙΟ
ΣΤΗ ΓΕΩΡΓΙΑ ΤΑΜΠΑΚΗ (ΠΑΛΑΙΡΟΣ ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ)
ΓΙΑ ΤΟ ΕΡΓΟ ΤΗΣ «ΝΑΥΑΓΙΟ»



  
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ

Α΄ΒΡΑΒΕΙΟ
ΣΤΟΝ ΑΝΤΩΝΙΟ ΕΥΘΥΜΙΟΥ (ΜΟΝΑΧΟ-ΓΕΡΜΑΝΙΑ)
ΓΙΑ ΤΟ ΕΡΓΟ ΤΟΥ «ΣΠΑΣΜΕΝΟ ΛΙΟΓΕΡΜΑ»


Α΄ΒΡΑΒΕΙΟ
ΣΤΟΝ ΦΙΛΙΠΠΟ ΦΙΛΙΠΠΟΥ (ΛΕΥΚΩΣΙΑ-ΚΥΠΡΟΣ)
ΓΙΑ ΤΟ ΕΡΓΟ ΤΟΥ «ΣΚΙΕΣ»


Β΄ΒΡΑΒΕΙΟ
ΣΤΟΝ ΜΠΑΜΠΗ ΑΜΑΝΑΤΙΔΗ (ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ)
ΓΙΑ ΤΟ ΕΡΓΟ ΤΟΥ «ΜΠΑΛΕΤΑ ΜΠΟΛΣΟΪ»


Β΄ΒΡΑΒΕΙΟ
ΣΤΟΝ ΑΝΔΡΕΑ ΠΑΜΠΟΥΚΚΑ (ΛΕΥΚΩΣΙΑ-ΚΥΠΡΟΣ)
ΓΙΑ ΤΟ ΕΡΓΟ ΤΟΥ «ΖΑΛΗ»


Γ΄ΒΡΑΒΕΙΟ
ΣΤΟΝ ΠΛΟΥΤΑΡΧΟ ΠΑΣΤΡΑ (ΑΘΗΝΑ)
ΓΙΑ ΤΟ ΕΡΓΟ ΤΟΥ «Η ΜΟΥΣΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ»


Γ΄ΒΡΑΒΕΙΟ 
ΣΤΟΝ ΣΠΥΡΟ ΚΑΛΜΠΑΡΗ (ΑΘΗΝΑ)
ΓΙΑ ΤΟ ΕΡΓΟ ΤΟΥ «ΠΑΛΙΑ ΛΑΤΕΡΝΑ ΤΟ 2017»


ΕΠΑΙΝΟΣ 
ΣΤΗ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ ΚΟΛΙΔΑΚΗ (ΠΑΙΑΝΙΑ ΑΤΤΙΚΗΣ)
ΓΙΑ ΤΟ ΕΡΓΟ ΤΗΣ «DAILY RUTINES»


ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΓΙΟΓΡΑΦΙΑ

Α΄ΒΡΑΒΕΙΟ
ΣΤΟΝ ΦΙΛΙΠΠΟ ΦΙΛΙΠΠΟΥ (ΛΕΥΚΩΣΙΑ-ΚΥΠΡΟΣ)
ΓΙΑ ΤΟ ΕΡΓΟ ΤΟΥ«ΠΑΝΑΓΙΑ»



Β΄ΒΡΑΒΕΙΟ
ΣΤΗΝ ΑΔΑΜΑΝΤΙΑ ΠΑΣΧΑΛΗ-ΠΑΤΟΥΧΗ (ΑΘΗΝΑ)
ΓΙΑ ΤΟ ΕΡΓΟ ΤΗΣ
«ΜΗΤΕΡΑ ΠΑΝΑΓΙΑ: ΕΛΠΙΔΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ»

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

Περιμένουμε τις απόψεις σας!